Uczniowie znają się na bezpieczeństwie

Data: 11.04.2024 r., godz. 16.08    154
Uczniowie ze szkół podstawowych z terenu powiatu grodziskiego pokazali, że zagadnienia związane z bezpieczeństwem nie są im obce.

18 marca cztery czteroosobowe drużyny wzięły udział w turnieju, w którym mogły wykazać się wiedzą na ten temat.

XLV Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego został zorganizowany przez Polski Związek Motorowy, Komendę Główną Policji, Ministerstwa: Edukacji i Nauki, Infrastruktury, Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Etap powiatowy przeprowadziło Starostwo Powiatu Grodziskiego we współpracy z Komendą Powiatową Policji oraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej.

Turniej jest inicjatywą promującą świadomość i znajomość zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej. Ma też na celu popularyzowanie roweru jako środka transportu, sportu i rekreacji, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.

W grupie wiekowej 10-12 lat wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych: nr 3 im. Fryderyka Chopina w Milanówku, nr 2 im. Marii Konopnickiej w Grodzisku Mazowieckim, im Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie oraz im. ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli. Ponadto uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Piotra Skargi w Milanówku przeszli automatycznie do etapu rejonowego, ponieważ zgłosili się jako jedyna drużyna w grupie wiekowej powyżej 12 lat.

Turniej składał się z dwóch etapów. W pierwszym z nich – teście teoretycznym-skrzyżowaniach uczniowie mieli odpowiedzieć na 10 pytań. Część druga polegała na wykazaniu się wiedzą przy rozwiązywaniu testu teoretycznego składającego się z 25 pytań.

Następnie uczestnicy wzięli udział w prelekcji połączonej z pokazem w wykonaniu strażaków na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Drużyną, która zdobyła najwięcej punktów i przeszła do etapu rejonowego była drużyna ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Bożej Woli. W jej składzie byli: Łucja Rudzińska, Karolina Kowalczyk, Maciej Mierzejek i Dawid Suchowolak. Przyznano również wyróżnienie za najwyższy wynik indywidualny. Tu najlepsza okazała się Nikola Sobiecka ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Fryderyka Chopina w Milanówku. Zwycięzcy oraz osoba wyróżniona otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatu Grodziskiego – akcesoria rowerowe. Wicestarosta Powiatu Grodziskiego Krzysztof Filipiak wręczył wszystkim pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia w następnych etapach.

Powiatowy etap eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego
Powiatowy etap eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, foto nr 1, Powiatowy etap eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, foto nr 2, Powiatowy etap eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, foto nr 3, Powiatowy etap eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, foto nr 4, Powiatowy etap eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, foto nr 5, Powiatowy etap eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, foto nr 6, Powiatowy etap eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, foto nr 7, Powiatowy etap eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, foto nr 8, Powiatowy etap eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, foto nr 9, Powiatowy etap eliminacji Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, foto nr 10,