Sukcesy uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Grodziski

Data: 25.08.2023 r., godz. 08.00    362
Miniony rok szkolny w obfitował w liczne osiągnięcia uczniów szkół prowadzonych przez Powiat Grodziski. Młodzież prezentowała swoje umiejętności aktywnie uczestnicząc w życiu szkoły, a także zdobywając nagrody i wyróżnienia na szczeblu lokalnym i krajowym.

Wiele sukcesów odnieśli uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Grodzisku Mazowieckim. Wśród nich jest finalista Olimpiady z języka niemieckiego. Uczniowie osiągali wysokie lokaty w ogólnopolskich konkursach recytatorskich (I i II miejsce), zawodach w tenisie stołowym (VII miejsce), V Konkursie Gastronomicznym – Regionalne Podróże Kulinarne (II miejsce), a także konkursach powiatowych: ortograficznym, z języka angielskiego czy rummicub. W ciągu roku szkolnego placówka zorganizowała takie wydarzenia, jak np. III Tydzień Kultury i Nauki w Dziesiątce, Piknik Kosmiczny czy Dzień Sportu.

Wysokimi lokatami w konkursach ogólnopolskich mogą się pochwalić uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych nr 2 w Grodzisku Mazowieckim. Warto wymienić dwóch laureatów i pięciu finalistów Akademii Przedsiębiorczości SGGW Wydziału Nauk Ekonomicznych. Dwóch uczniów zostało także finalistami ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu. W ciągu roku szkolnego placówka była organizatorem takich wydarzeń, jak konkurs poezji śpiewanej „Śpiewać każdy może…”, konkurs piosenki angielskiej „You can sing” czy Noc Logistyki. Ponadto szkoła po raz kolejny zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej Szkół Ponadpodstawowych Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Grodzisku Mazowieckim w roku szkolnym 2022/2023.

W Zespole Szkół nr 1 w Milanówku w konkursie chemicznym 2 uczniów zdobyło wyróżnienia na szczeblu wojewódzkim i aż 17 na tym samym szczeblu w konkursie z języka niemieckiego. Szkoła organizowała liczne konkursy, w tym m.in. matematyczny, z języka niemieckiego i języka angielskiego. Wychowankowie brali także udział w złazie „Babie Lato”, a także międzynarodowym konkursie piosenki.

Ważnym sukcesem uczniów Zespołu Szkół nr 2 im. gen. J. Bema w Milanówku było zdobycie IV miejsca i wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie Cansat organizowanym przez Europejską Agencję Kosmiczną. Wychowankowie zakwalifikowali się także do etapu okręgowego Olimpiady literatury i języka polskiego oraz Olimpiady wiedzy o mediach. Zajmowali wysokie lokaty w konkursach powiatowych: recytatorskim, ortograficznym i szachowym. W ciągu roku szkolnego uczniowie wzięli udział m.in. w wymianie polsko-niemieckiej i ogólnopolskim projekcie „Narodowe czytanie”. Zorganizowano także Bemonalia z okazji obchodów dnia patrona szkoły i Beam League – turniej gier komputerowych i e-sportowych dla uczniów milanowskich szkół.

Uczniowie Zespołu Szkół im. H. Szczerkowskiego w Grodzisku Mazowieckim zdobyli pierwsze miejsce w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a także pierwsze miejsce w Festiwalu Twórczości Wszelakiej Erminówka. Orkiestra Jakataka, którą tworzą uczniowie i pedagodzy placówki, uczestniczyła w Festiwalu Integracyjnym Tak Jak Ty, a także Festiwalu Twórczości Artystycznej FeTA 2023. Wychowankowie wzięli udział m.in. w konkursie logopedycznym „Trudne Wierszyki”, turnieju gier matematycznych, rajdzie rowerowym czy Grodziskim turnieju Tenisa Stołowego.

Rok szkolny w placówkach, których organem prowadzącym jest Powiat Grodziski, przyniósł wiele sukcesów młodzieży w dziedzinie nauki, sportu i kultury. Ponadto uczniowie chętnie uczestniczyli w wielu wydarzeniach, które ich aktywizowały i budowały pozytywny wizerunek szkół.