Dofinansowanie dla Powiatu Grodziskiego na projekty z zakresu profilaktyki zdrowia

Data: 12.05.2023 r., godz. 10.04    273
W ramach programu Województwa Mazowieckiego „Mazowsze dla zdrowia kobiety 2023”.

Powiat Grodziski otrzymał dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach programu „Mazowsze dla zdrowia kobiety 2023” na realizację dwóch projektów z zakresu profilaktyki zdrowia:

– Urokinezja – terapia schorzeń dna miednicy kobiet – w ramach projektu przeprowadzona zostanie fizjoterapia uroginekologiczna ok. 40 pacjentek z Powiatu Grodziskiego oraz, w razie konieczności, konsultacje u specjalisty urologa lub ginekologa.

Wartość projektu: 30 000 zł, dofinansowanie z budżetu Województwa Mazowieckiego: 26 400 zł.

– Przesiewowe badanie USG piersi – profilaktyka – w ramach projektu Badania USG 150 pacjentek z Powiatu Grodziskiego oraz konsultacje specjalistyczne.

Projekty będą realizowane przez Samodzielny Publiczny Specjalistyczny Szpital Zachodni im. św. Jana Pawła II w Grodzisku Mazowieckim. Planowany termin ich realizacji to październik 2023 r.

Infografika programu Mazowsze dla zdrowia kobiety 2023 - dofinansowanie projektów dotyczących profilaktyki chorób i zdrowia kobiet.png (122 KB)