Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Zaproszenie na bezpłatne badania mammograficzne

Data: 01.10.2021 r., godz. 10.15   153
LUX MED jeden z największych od lat realizatorów Programu Profilaktyki Raka Piersi w ślad za ogólnopolską kampanią promocyjną Ministerstwa Zdrowia pn. Planuję Długie Życie, zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne. W mammografii finansowanej przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi można wziąć udział niezależnie od miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Październik to Miesiąc Świadomości Raka Piersi, w którym obchodzony jest Dzień Walki z Rakiem Piersi, najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. Powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” nabiera w tym okresie szczególnego znaczenia.


W Polsce od 2006 roku realizowany jest Program Profilaktyki Raka Piersi, skierowany do Pań w wieku od 50 do 69 lat. Jego założeniem jest przebadanie jak największej populacji Polek, tak aby wykryć potencjalną chorobę na najwcześniejszym etapie, a tym samym obniżyć wskaźnik umieralności z powodu raka piersi do poziomu osiągniętego w przodujących w tym zakresie krajach Unii Europejskiej.


Dotychczasowe wyniki realizacji Programu nie są satysfakcjonujące. Mimo że mammografia jest najbardziej skuteczną metodą wykrywania raka piersi u kobiet powyżej 40 roku życia i najskuteczniejszym badaniem przesiewowym u kobiet w przedziale wiekowym 50–69 lat, w 2021 roku z bezpłatnych badań mammograficznych skorzystało zaledwie niewiele ponad 34% uprawnionych Pań.


Pamiętajmy: Wcześnie wykryty nowotwór umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia. Mammografia pozwala na wykrycie zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych.


 LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej w miejscowości:


Baranów – 11 października 2021 w godzinach od 11.00 do 17.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Armii Krajowej 47;


Jaktorów – 18 października 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Ośrodku Zdrowia Medycyna Rodzina, ul. Warszawska 3;


Żabia Wola – 19 października 2021 w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Główna 5;


Milanówek – 20 października 2021 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Ochotniczej Straży Pożarnej, ul. Warszawska 18.W badaniach mogą uczestniczyć Panie w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także:

nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy

lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy. 

Programem nie są objęte Panie, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi.
Badanie jest bezpłatne, finansowane przez NFZ i nie wymaga skierowania lekarskiego.


Uprzejmie prosimy o rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44

lub na http://www.mammo.pl/formularz.


W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.


Na badanie prosimy zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonywane w pracowni LUX MED.


W związku z epidemią Covid-19 w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pań i personelu medycznego prosimy o zrozumienie dla podjętych środków ochrony oraz o stawienie się na badanie w maseczce ochronnej i w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.


Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie http://www.mammo.pl.