Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Bon turystyczny możliwy do wykorzystania w większej ilości miejsc

Data: 26.01.2021 r., godz. 14.25   149
W Dzienniku Ustaw opublikowano kolejną nowelizację tzw. ustawy covidowej. W najnowszym dokumencie zawarto m.in. zmiany w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym. Zmiana podyktowana jest chęcią zwiększenia efektywności programu oraz ma objąć wsparciem większą grupę przedsiębiorców rejestrujących się w bazie jako podmioty przyjmujące płatności bonami.

W Dzienniku Ustaw opublikowano kolejną nowelizację tzw. ustawy covidowej.
W najnowszym dokumencie zawarto m.in. zmiany w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym. Zmiana podyktowana jest chęcią zwiększenia efektywności programu oraz ma objąć wsparciem większą grupę przedsiębiorców rejestrujących się w bazie jako podmioty przyjmujące płatności bonami.
Dotychczas program ten obejmował możliwość opłaty noclegu bądź imprez turystycznych z minimum jednym noclegiem.
Nowelizacja programu zakłada, że bon będzie można zrealizować także na wycieczki jednodniowe, bez konieczności wykupowania noclegu. Operatorzy turystyczni i organizacje pożytku publicznego mogą dowolnie kompletować pakiety usług, włączając w to m.in.: usługi przewodnickie (zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach), przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne oraz wiele innych aktywności turystycznych i sportowych.
Dzięki temu zwiększy się grupa docelowa, która jest objęta pomocą w ramach tego projektu o kolejne osoby pracujące w branży turystycznej, której działalność poprzez pandemię COVID-19 została mocno ograniczona. Zyskać będą mogli: piloci wycieczek, przewodnicy, instruktorzy i animatorzy czasu wolnego czy osoby odpowiadający za transport i wyżywienie.
Według Polskiej Organizacji Turystyki, po nowelizacji program uwzględnia specyfikę zorganizowanego wypoczynku w formie wycieczek szkolnych, obozów sportowych, zielonych szkół i półkolonii.
Baza Polskiego Bonu Turystycznego to obecnie ponad 18 tys. przedsiębiorców. Jest ona na bieżąco aktualizowana. Listę dostępnych obiektów oferujących usługi zakwaterowania, wycieczki, atrakcje i usługi touroperatorów można znaleźć na stronach Polskiej Organizacji Turystycznej: www.bonturystyczny.gov.pl oraz www.polska.travel .
Przedsiębiorcy i organizacje, które chcą przystąpić do programu Polski Bon Turystyczny, mogą wpisać się na listę prowadzoną przez Polską Organizację Turystyczną za pośrednictwem profilu PUE ZUS.
Grafika z napisem npowe możliwości wykorzystania Polskiego Bonu Turystycznego. Na grafice mapa o kobieta pokazująca miejsce oraz ręce trzymające teczkę z formularzem do wypełnienia. Na grafice znajduje się także logo Polskiej Organizacji Turystycznej
Grafika: www.pot.gov.pl