Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Pomoc dla pracodawców i przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej

Data: 21.07.2020 r., godz. 08.45   208
Przedsiębiorcy z powiatu grodziskiego mogą składać wnioski o wsparcie w ramach „Tarczy Antykryzysowej”. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Grodzisku Mazowieckim wynika, że nie wzrosła liczba bezrobotnych.
Przedsiębiorcy z powiatu grodziskiego mogą składać wnioski o wsparcie w ramach „Tarczy Antykryzysowej”. Z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Grodzisku Mazowieckim wynika, że nie wzrosła liczba bezrobotnych.

„Tarcza Antykryzysowa” to pakiet rozwiązań wspierających pracowników i ich pracodawców w czasie trudnego czasu trwającej pandemii koronawirusa.

Przedsiębiorcy z terenu powiatu grodziskiego chętnie korzystają z takiej formy wsparcia. Powiatowy Urząd Pracy w Grodzisku Mazowieckim od kilku miesięcy ma pełne ręce roboty.

Do końca czerwca złożono 7103 wnioski (wszystkie wnioski z tarczy). Najwięcej z nich dotyczyło pożyczki niskooprocentowanej ze środków Funduszu Pracy na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej – 6234 wnioski. Przedsiębiorca będzie miał umorzoną pożyczkę z urzędu. Warunek jest jeden: od momentu jej udzielenia przez trzy miesiące musi prowadzić działalność gospodarczą.

„Tarcza Antykryzysowa” przewiduje także dofinansowanie dla firm, które w wyniku COVID-19 doświadczyły spadku obrotów (takich wniosków do urzędu pracy złożono 611). 258 wniosków dotyczyło dofinansowania części kosztów wynagrodzeń oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenie społeczne. Łącznie w ramach tarczy wypłacono 27 140 000 mln złotych.

Niedawno Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy ogłosił kolejny nabór wniosków w ramach tarczy. Ze szczegółami można zapoznać się na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Grodzisku Mazowieckim: www.grodziskmazowiecki.praca.gov.pl .

W powiecie grodziskim nie wzrosła liczba bezrobotnych. To cieszy, zwłaszcza w dobie pandemii, podczas której w wielu miejscach w kraju odnotowano masowe zwolnienia.

Na koniec czerwca tego roku liczba osób bezrobotnych w powiecie grodziskim wyniosła 1320. Zarejestrowały się 134 osoby. Stopa bezrobocia wyniosła 3,5 proc.

Więcej było bezrobotnych kobiet (707) niż mężczyzn (613). Pod koniec ubiegłego miesiąca najwięcej osób bezrobotnych było w grupach wiekowych: 25-34 lata oraz 35-44 lata.


Grafika:pixabay.com