Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa z nowymi rozkładami pociągów

Data: 19.05.2020 r., godz. 11.08   113
Warszawska Kolej Dojazdowa przywraca wszystkie połączenia. Zmiany nie ominęły również linii Kolei Mazowieckich. Będzie więcej dodatkowych kursów na trasie Grodzisk Mazowiecki-Skierniewice.
Od dnia 18.05.2020 zostaje przywrócony w pełnym zakresie roczny rozkład jazdy pociągów WKD.

– Powrót do standardowego rozkładu jazdy następuje w związku z prowadzonym bieżącym monitorowaniem frekwencji w pociągach na linii WKD w ramach obowiązującego tymczasowego, specjalnego rozkładu jazdy pociągów z dnia 21.03.2020 (z późn. zm.). Dotychczasowe zmiany w strukturze ustanowionych ograniczeń, nakazów i zakazów z tytułu utrzymującego się stanu epidemii, wprowadzonego decyzją organów państwowych, w tym ograniczeń w zakresie przemieszczania się z wykorzystaniem środków publicznego transportu zbiorowego, uwzględniając bieżącą organizację ruchu pociągów, po początkowym okresie spadkowym, skutkowały w ostatnich dniach systematycznym wzrostem potoków podróżnych na linii WKD.

– Kolejne posunięcia w kierunku sukcesywnego uruchamiania lub przywracania do funkcjonowania poszczególnych obszarów życia społeczno-gospodarczego, niewątpliwie wpłyną na dalszy wzrost mobilności ludności przy wykorzystaniu środków publicznego transportu zbiorowego – tłumaczy przewoźnik.
W zależności od taboru, zgodnie z wytycznymi Warszawskiej Kolei Dojazdowej, będzie mogło podróżować od 150 do 152 osób.
Od 18 maja weszły także zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich. W godzinach szczytu uruchomiono dodatkowe połączenia.
-W dniach 18-31 maja 2020 r. nadal obowiązywać będzie zmieniony rozkład jazdy. Z uwagi na zwiększoną frekwencję na każdej z głównych linii obsługiwanych przez Koleje Mazowieckie, w godzinach szczytu uruchomiono dodatkowe połączenia – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Rozkłady jazdy dostępne są tutaj:

Koleje Mazowieckie
https://www.mazowieckie.com.pl/pl/kategoria/zmiany-w-rozk%C5%82adzie-jazdy

Warszawska Kolej Dojazdowa

Fot. Koleje Mazowieckie/Facebook
Warszawska Kolej Dojazdowa/Facebook