Jesteś tutaj:

Główna treść strony

ALTERGRANT 2020 wystartował – zdobądź nagrodę

Data: 14.02.2020 r., godz. 14.27   352
ALTERGRANT to nie jest konkurs grantowy. To sposób na docenienie tych, którzy realizują swoje działania niezależnie od grantów i środków publicznych. Na laureatów i laureatki czeka nagroda finansowa w wysokości 4 tys. złotych oraz spot prezentujący ich działania. Jeżeli współpraca międzysektorowa jest Ci bliska, umiesz pozyskiwać sponsorów albo łączysz działalność kulturalną z własnym biznesem, zgłoś się! Na animatorów i animatorki kultury z województwa mazowieckiego organizatorzy czekają do 29 lutego.
-W Mazowieckim Programie Edukacji Kulturalnej najistotniejsi są dla nas ludzie – ich umiejętności, doświadczenia, potencjały i twórcze relacje jakie tworzą z innymi. Wiemy, że działania animatorów i animatorek to ogromny wkład dla rozwoju podmiotowości i wspólnotowości, dla rozbudzania twórczości i innowacyjności, a przede wszystkim dla kształtowania umiejętności współpracy. Dlatego ta systematyczna i codzienna – nie tylko „projektowa” i „eventowa” praca zasługuje na szczególne docenienie. W związku z tym postanowiliśmy wyłonić, nagrodzić i pokazać tych, którzy potrafią działać konsekwentnie i niezależnie od przyznanych środków publicznych. Chcemy ich wyróżnić za stosowanie rozwiązań pozwalających na ciągłość inicjatyw: dzięki współpracy międzysektorowej, czy w oparciu o alternatywne źródła finansowania – podkreślają organizatorzy.

Kto może wziąć udział w konkursie

Do konkursu mogą zgłaszać się osoby, organizacje lub instytucje reprezentujące zarówno sektor publiczny, społeczny, jak i prywatny z województwa mazowieckiego (z wyłączeniem m. st. Warszawy). Ważne, aby prowadziły one działania na rzecz lokalnej społeczności z obszaru edukacji kulturalnej, pozyskując na nie środki poza sektorem publicznym.

Kategorie konkursowe

W tym roku postanowiliśmy wprowadzić dwie kategorie konkursowe:
1. zdolność pozyskiwania środków poza sektorem publicznym
2. łączenie działalności gospodarczej z działalnością kulturalną na rzecz lokalnej społeczności
Zgłoszenia

Uczestnicy biorący udział w konkursie powinni zgłosić swój udział przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego w formie elektronicznej oraz przesłanie go do dnia 29.02.2020 r. włącznie.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY -> https://forms.gle/37mHVnrxQQdN3nA98

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu ALTERGRANT oraz regulamin znajdują się na stronie internetowej Mazowieckiego Obserwatorium Kultury: http://www.mazowieckieobserwatorium.pl/mpek.html