Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Policja w Grodzisku Mazowieckim: „Zabezpiecz swój dom przed wyjazdem na ferie”

Data: 14.02.2020 r., godz. 12.55   312
Ferie zimowe to czas aktywnego wypoczynku. Zanim jednak wybierzemy się na urlop warto pomyśleć o zabezpieczeniu swojego domu lub mieszkania. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim podpowiadają co zrobić, by móc w pełni cieszyć się wyjazdem.
Policja przypomina o zastosowaniu zabezpieczenia technicznego, w postaci systemów alarmowych, antywłamaniowych czy antywyważeniowych. Atestowane drzwi i zamki o zróżnicowanej konstrukcji i zasadzie działania mechanizmów mogą stworzyć przeszkodę, a co najmniej sporo wydłużyć czas na ich pokonanie.

Dom jednorodzinny warto zabezpieczyć poprzez okratowanie okienek piwnic, tarasów i drzwi balkonowych, zwłaszcza tych z tyłu budynku. Nie zapomnij też o zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu.

Należy unikać przechowywania w domu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii - warto zdeponować je w bezpiecznych miejscach, cenne rzeczy możesz przekazać do przechowania osobom godnym zaufania.

Dobrym pomysłem jest zapisanie numerów fabrycznych wartościowych przedmiotów lub oznakowanie ich w sposób trwały, ale niewidoczny dla złodzieja.

Jeśli to możliwe warto wykonać dokumentację fotograficzną cennych przedmiotów.

Równolegle z zabezpieczeniem mieszkania w zamki, alarmy, podwójne drzwi, policjanci przypominają o jego ubezpieczeniu w firmie ubezpieczeniowej, aby w przypadku włamania zrekompensować poniesione straty.

O swoim wyjeździe można poinformować sąsiada, który będzie regularnie opróżniał skrzynkę na listy, usuwał leżące pod drzwiami reklamy.


Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim
Grafika:freepik.com