Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Targi Sztuki w Ognisku

Data: 10.12.2019 r., godz. 12.10   432
Targi Sztuki to wydarzenie, które na trwałe wpisało się w kalendarz imprez Powiatu Grodziskiego. Tegoroczna edycja imprezy odbyła się 7 grudnia w publicznym Ognisku Plastycznym im. Jana Skotnickiego.
Organizatorzy po raz kolejny udowodnili, że oryginale dzieła artystyczne wcale nie muszą być zarezerwowane dla najbogatszych.

Targi Sztuki to impreza, która powstała w celu popularyzacji sztuk plastycznych jako elementu kultury. Wystawcy prezentowali szeroki wachlarz wyrobów rękodzielniczych, a wśród nich m.in.: obrazy, wyroby ceramiczne i drewniane, ręcznie wykonane kartki świąteczne. Poza osobami uczestniczącymi w plenerze było też wiele nowych twarzy.

Dyrektor Ogniska, Jakub Cwieczkowski, podziękował wszystkim za udział w imprezie i życzył miłych artystycznych wrażeń - tego wieczoru ich nie brakowało. Dla niektórych z uczestników, właśnie na Targach rozpoczęła się ich droga przez świat sztuki i trwa do dzisiaj.

-Od kilku lat z nic nieznaczącego strugania patyka zrodziła się u mnie pasja tworzenia przedmiotów podyktowanych jakąś inspiracją. Są to historie ludzkie, wydarzenia, postacie. Odzwierciedlam to wszystko w powszechnie dostępnych mi materiałach - drewnie, kamieniu, papierze, metalu. Początkowo robiłem to dla siebie, z czasem dla znajomych, a oni namawiali mnie bym coś z tym zrobił, bym się tym pochwalił, pokazał szerszej publiczności. Tworząc jakiś przedmiot stawiam sobie za każdym razem poprzeczkę wyżej. Udoskonalam to, co było i tworzę nowe rzeczy. Pod namową znajomych zdecydowałem się wziąć udział w Targach Sztuki. Poznałem wytrawnych artystów i chciałbym dalej szkolić się już pod ich czujnym okiem – mówi Krzysztof Loręcki, który przyjechał z Opola, by zaprezentować swoje wyroby z drewna.