Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Powiatowa Komenda Policji w Grodzisku Mazowieckim apeluje: „Uważaj na drogach, szczególnie w tych miejscach!”

Data: 08.10.2019 r., godz. 12.05   380
Grodziscy funkcjonariusze policji systematycznie prowadzą działania na drogach powiatowych. Apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie ostrożności, rozwagę i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim są regularnie wzywani do różnych kolizji i wypadków, do których dochodzi na drogach. Jak zwracają uwagę funkcjonariusze, większości z nich można byłoby zapobiec, gdyby uczestnicy ruchu byli bardziej uważni i świadomi obowiązujących zasad na drodze.

- Najczęstszym błędem kierowców jest łamanie przepisów ruchu drogowego w zakresie nie dostosowywania prędkości jazdy do warunków panujących na drodze. Miejsca, w których policjanci najczęściej odnotowują nadmierną prędkość to: ul. Chełmońskiego w Żelechowie, ul. Mazowiecka w Książenicach, ulice Montwiłła i Nadarzyńska w Grodzisku Maz., ul.Orlicz Dreszera w Kozerkach, ul. Warszawska w Chylicach, ul. Kościuszki w Sade Budach, ul. Królewska w Kaskach, ul. Osowiecka w Adamowiźnie, ul. Mazowiecka w Osowcu. Rozwijaniu nadmiernej prędkości jazdy w wielu z tych miejsc towarzyszy także nieprawidłowe wyprzedzanie, co w połączeniu może jeszcze szybciej doprowadzić do tragedii – informuje na stronie internetowej  Komenda Powiatowa Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Niestety do wielu niebezpiecznych sytuacji dochodzi z udziałem nietrzeźwych. Jak podaje grodziska policja na terenie naszego powiatu problem nietrzeźwych pieszych i rowerzystów występuje w Kaskach na ul. Królewskiej, w Kozerach na ul. Wspólnej oraz w Regowie, Kraśniczej Woli i Izdebnie Nowym. Kierowcy, mimo wielu ostrzeżeń policji, przekraczają często dozwoloną prędkość.

Funkcjonariusze zwracają uwagę, że do wielu wypadków dochodzi z udziałem pieszych. Takie sytuacje grodziscy policjanci odnotowują najczęściej na ul. Okulickiego, Sienkiewicza i Żyrardowskiej.
W zderzeniu z pojazdem pieszy zawsze jest na gorszej pozycji, a często nie ma szans na przeżycie.
Szczególna uwaga wymagana jest przy przejściach dla pieszych i w okolicach placówek oświatowych.


Zdjęcie: pixabay.com