Jesteś tutaj:

Główna treść strony

„A dziś po ogrodzie z bajką sobie chodzę”. Piętnaste Ogrody Integracji za nami!

Data: 02.10.2019 r., godz. 12.50   309
„Ogrody Integracji” to impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń powiatu grodziskiego. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia swoje umiejętności i talenty zaprezentowały osoby niepełnosprawne ze szkół specjalnych, placówek terapeutycznych, domów opieki społecznej, ośrodków szkolno-wychowawczych z powiatu grodziskiego, pruszkowskiego i warszawsko-zachodniego.
Przedstawienia były niezwykle oryginalne i niosły w sobie sporą dawkę emocji i skłaniały do refleksji. Widownia żywo reagowała na występy nagradzając je oklaskami i okrzykami zachwytu.

Impreza została zorganizowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, organizacje pozarządowe i Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim pod honorowym patronatem Starosty Grodziskiego Marka Wieżbickiego i Burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego.
Powiat grodziski reprezentowali: starosta Marek Wieżbicki, sekretarz powiatu – Joanna Damaziak oraz skarbnik powiatu grodziskiego Ewa Szadkowska.

W holu Centrum Kultury dostępne były wystawy.
Pierwsza przedstawiała dorobek artystyczny uczestników przeglądu i indywidualnych osób niepełnosprawnych, druga wystawa poświęcona fotografii została wykonana przez osoby z Warsztatu Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej. Nie zabrakło też warsztatów twórczych z bohaterką bajki.

Wszyscy biorący udział w przeglądzie są tak naprawdę zwycięzcami, każdy z uczestników włożył w swój występ ogrom pracy i zaangażowania.
Podczas imprezy po raz kolejny można było przyjrzeć się różnorodnym pasjom osób niepełnosprawnych.
Osoby występujące na scenie udowodniły, że w spełnianiu swoich marzeń ograniczenia nie istnieją.