Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Powiatowa Komenda Policji apeluje: Nie zostawiajmy w zaparkowanych pojazdach dzieci i zwierząt

Data: 25.07.2019 r., godz. 16.15   434
Gdy na zewnątrz panuje wysoka temperatura, jesteśmy rozkojarzeni i spieszymy się z wykonaniem kolejnych codziennych obowiązków, pamiętajmy by przez przypadek nie pozostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanych samochodach nawet na chwilę. O kuriozalnych sytuacjach donosiły jakiś czas media, a konsekwencje takich działań były tragiczne.
– Wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby nie zostawiać w samochodzie, nawet na chwilę, dzieci i zwierząt. Przy upałach we wnętrzu pojazdu robi się swego rodzaju szklarnia, w której temperatura jest znacznie wyższa od tej na zewnątrz. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji – zwraca uwagę powiatowa komenda policji w Grodzisku Mazowieckim.

Funkcjonariusze przypominają także o groźnych konsekwencjach nieprzemyślanych zachowań: – Wydaje się, że nic złego nie powinno się stać, jeśli pozostawimy śpiące dziecko lub zwierzę w pojeździe na przysłowiową chwilę, by zrobić szybkie zakupy czy załatwić jakąś sprawę. Nic bardziej mylnego, wystarczy kilkanaście minut, aby w zamkniętym pojeździe temperatura wzrosła do poziomu, który może zagrażać naszemu życiu. Dzieci i zwierzęta siedzące w samochodzie mogą być wówczas narażone na przegrzanie, a nawet śmierć.