Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wsparcie dla OSP z terenu powiatu grodziskiego

Data: 23.07.2019 r., godz. 13.20   539
Średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, remont dachu, czy remont drzwi do garaży – to tylko część projektów, które uda się zrealizować dzięki przekazanym środkom z budżetu województwa mazowieckiego dla strażaków ochotników. Wsparcie otrzymają również jednostki z terenu powiatu grodziskiego.
Okołowarszawskie gminy otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza. Wśród beneficjentów znalazły się jednostki ochotniczych straży pożarnych z powiatu grodziskiego.

Do OSP w Grodzisku Mazowieckim trafi łącznie 62400 zł, OSP w Jaktorowie otrzyma w sumie 112000 zł, 
do Milanówka zaś 112400 zł.


- Strażacy zapracowali sobie na zaufanie społeczne nie tylko oczywistym systemem wartości, w którym na pierwszym miejscu jest życie ludzkie, ale także wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu ratownictwa. Zawsze z wielkim uznaniem i szacunkiem odnoszę się do ich pracy. To ludzie, którzy pomagają bez wahania i bezinteresownie. Chcemy, aby mogli pracować bezpiecznie, dlatego od 20 lat wspieramy ich zarówno finansowo, jak i przekazujemy specjalistyczny sprzęt oraz odzież - podkreślił marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

Środki z budżetu województwa zostaną przeznaczone m.in. na: zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych ze stale zamontowanym sprzętem ratowniczo-gaśniczym (OSP Jaktorów i OSP Milanówek), remont wentylacji w pomieszczeniu socjalnym strażnicy (OSP Grodzisk Mazowiecki), remont drzwi do garaży strażnicy (OSP Jaktorów), czy też remont dachu (OSP Milanówek).

Fot. Adam Struzik/Facebook; OSP Grodzisk Mazowiecki/Facebook