Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Konsultacji w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nie trzeba się bać

Data: 12.07.2019 r., godz. 13.00   538
Z poradnią i świadczonymi przez nią usługami związanych jest wiele stereotypów i obaw. Dotyczą roli placówki oraz osób, które zgłaszają się o pomoc. Zupełnie niepotrzebnie. Wizyta ma na celu określenie potrzeb edukacyjnych i rozwojowych dziecka, indywidualnych możliwości jego rozwoju i wyjaśnienia mechanizmów funkcjonowania dziecka.
Usługi w poradni są bezpłatne. W naszej powiatowej jednostce pracują wykwalifikowani pedagodzy, psycholodzy, logopedzi, terapeuci, którzy nie tylko służą swoją pomocą, ale i ewentualnie pokierują dalej. Nie chodzi o to, by kogokolwiek wytykać palcami, bowiem celem świadczonych usług jest przede wszystkim dobro dziecka oraz dbałość o jego miejsce w środowisku lokalnym i rozwój w codziennym życiu.

W placówce prowadzone zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, logorytmika, zajęcia o charakterze treningu umiejętności społecznych oraz charakterze socjoterapeutycznym.

Są też terapie logopedyczne, z zakresu integracji sensorycznej oraz pomoc psychologiczna, która prowadzona jest z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej.

W poradni prowadzone są grupy wsparcia, wydawane są również orzeczenia na wszystkie niepełnosprawności oraz opinie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

W roku szkolnym 2018/2019 poradnia wydała 275 orzeczeń, 423 opinie i 158 informacji po przeprowadzonym badaniu.

Od 1 sierpnia 2019 roku na stronie internetowej poradni będzie dostępna nowa oferta na rok 2019/2020. Na stronie internetowej www.pppgrodziskmazowiecki.szkolnastrona.pl znajdziecie Państwo informacje na temat działalności poradni, oferty w zakresie pomocy dzieciom, młodzieży, rodzicom i nauczycielom.
Fundusze Europejskie