Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Wyśpiewana poezja

Data: 13.12.2018 r., godz. 12.30   311
W tegoroczne mikołajki odbył się konkurs poezji śpiewanej.
Uczniowie szkół z terenu powiatu grodziskiego mogli zaprezentować swój talent wokalny i pokazać „co im w duszy gra”.

W Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Grodzisku Mazowieckim już tradycyjnie zorganizowano konkurs, który ma na celu m.in. promowanie młodych artystów. Występy solowe, duety, z akompaniamentem, podkładem muzycznym lub bez – wszystkie zebrały brawa od licznej widowni, którą stanowili nauczyciele, opiekunowie, ale przede wszystkim uczniowie kibicujący swoim koleżankom i kolegom.

Podczas konkursu można było usłyszeć znane piosenki, ale także i te już nieco zapomniane utwory: „Nasza klasa”, „Miłość mi wszystko wyjaśniła”, „Biały dmuchawiec”, „Damą być” czy „Dni, których nie znamy”.

Młodzi wykonawcy zaprezentowali się profesjonalnie. Wysoki poziom konkursu doceniła publiczność, ale i jury. Każdy, kto pokazał się tego dnia na scenie otrzymał dyplom za udział. Jury w składzie: przewodnicząca Wioletta Hajdus – Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Grodzisku Maz., Andrzej Chojnacki – Dyrektor ZSTiL w Grodzisku Maz., Halina Olszewska – Dyrektor Oddziału Banku Pekao S.A. w Grodzisku Maz., Maria Barańska – redaktor Radia Bogoria oraz Barbara Madzelan-Sadoś – Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatu Grodziskiego musiało jednak podjąć decyzję, kto był najlepszy.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła Julia Kucharska z LO im. T. Kościuszki w Pruszkowie, II miejsce – Marta Żak ze SLO nr 5 w Milanówku, III miejsce – Zuzanna Kozioł z ZSTiL nr 2 w Grodzisku Maz; wśród szkół gimnazjalnych i podstawowych zwyciężyła Zuzanna Kajka ze SP nr 6 w Grodzisku Maz, II miejsce zajął duet Yuryna Fedysh i Krystian Embradora z Gimnazjum nr 2 z Grodziska i III miejsce przypadło Aleksandrze Szmajkowskiej i Sandrze Sielskiej z ZSP w Międzyborowie. Wyróżnienia w obydwu kategoriach otrzymali: Emilia Kowalska z ZS nr 1 w Grodzisku Maz., Karolina Krośnia i Monika Marek z ZS im. H. Szczerkowskiego w Grodzisku Maz., Izabela Wawer z ZSP w Jaktorowie i Julia Woźniak z ZSP w Międzyborowie.

Upominki dla uczestników zostały ufundowane przez Starostwo Powiatu Grodziskiego i Bank Pekao S.A.

Dominika Rakowiecka
Starostwo Powiatu Grodziskiego


Fundusze Europejskie