Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Spotkanie z Mikołajem.

Data: 02.02.2018 r., godz. 11.50   608
W sobotę, 27 stycznia odbyło się spotkanie noworoczne dla dzieci z rodzin zastępczych.
Dzieci i młodzież wraz z opiekunami przywitała w imieniu swoim oraz Starosty Grodziskiego, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Grażyna Rymarczyk.

Pani Dyrektor nie przybyła jednak tego dnia sama – do pomocy miała elfów, reniferów oraz pomocników Mikołajów, co widać na załączonych zdjęciach.

Nie udało się wprawdzie tego udowodnić, ale niewykluczone, że jakiś złośliwy gremlin albo inny chochlik chciał przeszkodzić w spotkaniu i popsuł projektor – nieoczekiwanie okazało się, że film, który goście mieli obejrzeć, nie może zostać wyświetlony.

Święty Mikołaj miał pojawić się dopiero po seansie, jednak zrobił wszystko, żeby w tej sytuacji pojawić się jak najszybciej. I tak po dłuższej chwili oczekiwania, śpiewania, słuchania świątecznych piosenek, robienia wspólnych zdjęć, ale przede wszystkim głośnego wołania tego zacnego biskupa – udało się! Przybył. Miał czerwony strój, brodę i pastorał. Zasiadł w fotelu, przed którym ustawiła się długa kolejka oczekujących. Święty Mikołaj z każdym zamienił kilka słów. Pytał, czy dzieci były grzeczne, jakie prezenty wcześniej dostały, czasami kazał zaśpiewać piosenkę, wyrecytować wiersz, wdał się w dyskusję o szkole, Realu Madryt albo w ogóle o sporcie. Każdy, kto chciał mógł uścisnąć mu rękę, przybić piątkę, żółwika i – a jakże! – usiąść na kolanach i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. No, i oczywiście wszyscy dostali prezenty w formie paczek z prezentami.

Dopiero, kiedy każdy osobiście porozmawiał z Mikołajem i otrzymał prezent, można było uznać, że spotkanie jest zakończone.
Seansu filmowego niech nie będzie szkoda – pracownicy kina zaproponowali, że film dla dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych zostanie wyświetlony innego dnia.


Pomocnik Świętego Mikołaja


Fundusze Europejskie