Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Relacja z "3 Dychy Strażackiej"

Data: 17.10.2017 r., godz. 13.20   590
8 października uczestników 3 Strażackiej Dychy było wielu, nie tylko doświadczonych biegaczy, ale także tych, którzy przygodę z bieganiem dopiero rozpoczynają.
Po krótkiej rozgrzewce w pierwszym biegu wystartowali najmłodsi. Dzieci przebiegły 1 000 metrów trasą poprowadzoną asfaltem. Niektóre z nich biegły razem z rodzicami za rękę, a jeszcze inne – co było prawdziwą uciechą dla maluchów – na rękach. Niewątpliwie każdy, kto przekroczył metę miał dużą satysfakcję.

W biegu głównym, czyli 10 kilometrów, wystartowało ponad 120. biegaczek i biegaczy. Trasa przebiegała miękką nawierzchnią przez Skulski Las, ale także asfaltem. Najlepsi, żeby ukończyć bieg potrzebowali niecałych 40 minut. Dystans pokonali również chodziarze nordic walking (w sumie 31 osób), tu najlepszy czas to godzina i niecałe pięć minut. Każdy, kto dobiegł do mety mógł posilić się owocami i wodą, wszyscy otrzymali też pamiątkowe medale. Najszybszym wręczono puchary i nagrody.

Przez sporą część imprezy panowała deszczowa atmosfera, jednak biegacze (ci młodsi i ci starsi) nie narzekali i wykazali się prawdziwym hartem ducha. Zapytani czy taka pogoda im nie straszna, odpowiadali, że „nie, właściwie dobrze, że tylko taki deszcz, a nie większy, mogło być gorzej”.

Prawdziwym rarytasem okazała się strażacka kuchnia, szczególnie doceniona ze względu na pogodę; kiełbasa z grilla, grochówka i kawałek ciasta pozwoliły zregenerować siły niejednego biegacza i umilić czas kibicom. Dzieci natomiast miały atrakcję w postaci mechanicznego byka rodeo, malowania buzi, popcornu i waty cukrowej.

Największą zabawą zarówno dla dużych jak i małych była jednak zumba; gdy tylko udało się przełamać początkowe onieśmielenie, wywoływała ogromny entuzjazm wśród tańczących i kibiców.
Na koniec zobaczyliśmy zwycięzców. Puchary i nagrody wręczali Sekretarz Gminy Żabiej Woli, Zofia Owczarek oraz Wicestarosta Powiatu Grodziskiego, Zbigniew Kajak. Na podium stanęli:
1. Andrzej Miedziejewski (czas – 0:35:51)
2. Daniel Michałowski (czas – 0:36:13)
3. Mariusz Ciesielski (czas – 0:37:27)

Najszybszymi biegaczkami były:
1. Sylwia Sikora (czas – 0:44:33)
2. Aneta Sobieraj (czas – 0:44:48)
3. Stankiewicz Anna (czas – 0:46:06)

W kategorii nordic walking nagrodzono:
1. Marcina Radomskiego (czas – 1:04:52)
2. Romualda Baranowskiego (czas – 1:05:07)
3. Tomasza Kościelnego (czas – 1:05:34)

Panie, które jako pierwsze pokazały się na mecie:
1. Ewa Brzezina (czas – 1:12:04)
2. Aleksandra Nietrzebka (czas – 1:13:54)
3. Lidia Cichecka (czas – 1:14:54)
Uhonorowano także grupy i grupy strażackie, indywidualnie strażaczki i strażaków oraz najszybszych biegaczy i biegaczki z gminy Żabia Wola.

Impreza została zorganizowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Skułach przy wsparciu Starostwa Powiatu Grodziskiego oraz Urzędu Gminy w Żabiej Woli.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zawodnicy również dopiszą a pogoda będzie nieco łaskawsza.

Dominika Rakowiecka
Starostwo Powiatu Grodziskiego

Fundusze Europejskie