Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Archiwum aktualności

 • Ikona

  „Nie daj szansy złodziejowi – Oznakuj swój rower”
  (14.08.2019 r., godz. 14.26)

  „Okazja czyni złodzieja” – to powiedzenie ma potwierdzenie również w przypadku pozostawiania w różnych miejscach niezabezpieczonego roweru. Grodziscy policjanci zachęcają do bezpłatnego znakowania jednośladów.
 • Ikona

  Chcesz założyć firmę? Wykorzystaj środki z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej!
  (14.08.2019 r., godz. 08.40)

  Jeśli masz pomysł na uruchomienie działalności gospodarczej to nie zwlekaj! Zgłoś się do Powiatowego Urzędu Pracy w Grodzisku Mazowieckim i złóż wniosek o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej.
 • Ikona

  WARTO ZOSTAĆ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ!
  (13.08.2019 r., godz. 14.38)

  Dzieci to przyszłość rodziny, w której od najmłodszych lat powinny wzrastać. Niektóre z nich jednak potrzebują wsparcia i miłości. Możesz im pomóc – zostań rodziną zastępczą! Szczegółowych informacji udziela Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku Mazowieckim.
 • Ikona

  Dopalacze zabijają!
  (13.08.2019 r., godz. 13.50)

  Każde zażywanie dopalaczy wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia i życia. To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, które negatywnie wpływają na pracę mózgu. Są sprzedawane w postaci tabletek, proszków, mieszaniny ziół, liquidów do papierosów, sprayu do nosa, w postaci suszu czy kadzidełek. Opakowane są w kolorowe i atrakcyjnie wyglądające opakowania, często z umieszczonym komunikatem o treści: „Produkt nie do spożycia”. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę?
 • Ikona

  Nawet jeśli kochasz zwierzęta - Nie dokarmiaj dzików!
  (13.08.2019 r., godz. 13.00)

  Dzików lepiej nie zachęcać do odwiedzin ani nie dokarmiać. Ich zachowanie często bywa nieprzewidywalne. Jak pozbyć się dzikich gości z naszej okolicy?
 • Ikona

  Informacja o bezpłatnych szkoleniach na temat wdrożenia e-recepty.
  (09.08.2019 r., godz. 10.50)

  Starostwo Powiatu Grodziskiego informuje, że w dniu 22 sierpnia 2019 roku, o godzinie 10.00 i o godzinie 13.00, w budynku Starostwa przy ul. Kościuszki 30 (budynek A, parter, sala konferencyjna), odbędą się 2 bezpłatne szkolenia na temat wdrożenia e-recepty, które poprowadzi Zespół Wdrożeń Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ) powołanego przez Ministra Zdrowia.
 • Ikona

  Syreny alarmowe w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
  (31.07.2019 r., godz. 15.40)

  W czwartek 1 sierpnia 2019 roku o godz. 17.00 na terenie powiatu grodziskiego zawyją syreny alarmowe w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • Ikona

  Powiatowa Komenda Policji apeluje: Nie zostawiajmy w zaparkowanych pojazdach dzieci i zwierząt
  (25.07.2019 r., godz. 16.15)

  Gdy na zewnątrz panuje wysoka temperatura, jesteśmy rozkojarzeni i spieszymy się z wykonaniem kolejnych codziennych obowiązków, pamiętajmy by przez przypadek nie pozostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanych samochodach nawet na chwilę. O kuriozalnych sytuacjach donosiły jakiś czas media, a konsekwencje takich działań były tragiczne.
 • Ikona

  Wsparcie dla OSP z terenu powiatu grodziskiego
  (23.07.2019 r., godz. 13.20)

  Średnie samochody ratowniczo-gaśnicze, remont dachu, czy remont drzwi do garaży – to tylko część projektów, które uda się zrealizować dzięki przekazanym środkom z budżetu województwa mazowieckiego dla strażaków ochotników. Wsparcie otrzymają również jednostki z terenu powiatu grodziskiego.
 • Ikona

  Wyścig „Dookoła Mazowsza” na terenie powiatu grodziskiego
  (22.07.2019 r., godz. 11.55)

  Podobnie jak przed rokiem prologiem wzdłuż toru konnego na Służewcu rozpocznie się w środę 62. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Dookoła Mazowsza”. Będzie to jazda indywidualna na czas. Po dwóch dniach przyjdzie czas na etap drugi, który odbędzie się na terenie powiatu grodziskiego. Jednym ze sponsorów i partnerów wydarzenia jest Powiat Grodziski.
Fundusze Europejskie